Sinema Tarihinin En Karizmatik 8 Kötü Karakteri

0
53

Film evrenlerinde karanlık tarafı bir çok karizmatik şekillerde gördük , işte en havalı sekiz tanesi.

Sinemada başrolleri hemen hepimiz severiz lakin işin içerisinde havalı bir körü karakterimiz yoksa o film bizim için her zaman bayat kalır..

İşte bulundukları filmleri tek başına taşıyabilecek kadar karakterli ve heybetli en karizmatik sekiz kötü karakter ..

1. Lord Voldemort

1Lord Voldemort, J.K. Rowling tarafından yazılmış Harry Potter serisinin ortaya çıkma nedeni olan kurgusal karakter. Lord Voldemort aynı zamanda sadece Safkan Büyücü Irkından olanların Büyü Dünyasında yaşamasına izin veren Safkan Rejimi Hareketinin Lideridir.

2. Anton Chigurh

22007 yapımı No Country For Old Men filminin kiralık katilidir. Javier Bardem canlandırmıştır.

3. Tony Montana

3Antonio “Tony” Montana, 1983 yılında Brian De Palma tarafından beyazperdeye aktarılan Yaralı Yüz filminde Al Pacino tarafından canlandırılan film karakteridir.

4. Alex DeLarge

4Efsane yönetmen Stanley Kubrick’in 1971 yapımı efsane filmi A Clockwork Orange’ın anti-kahraman kötü karakteridir. Malcolm McDowell bu efsane karakteri canlandırmıştır.

5. Jack Torrance

5Stanley Kubrick’in bir başka efsanesi olan The Shining filminin efsane kötü karakteridir. Jack Nicholson bu karakteri canlandırmıştır.

6. Hannibal Lecter

6Doktor Hannibal Lecter Thomas Harris’in yazdığı kitap serisindeki kurgusal karakter. Red Dragon kitabıyla ilk kez ortaya çıkan bu kurgusal karakter zeki bir psikiyatrist ve yamyam seri katildir.

7. Darth Vader – Yıldız Savaşları (Star Wars) – 1977

7Darth Vader, Yıldız Savaşları serisinin orijinal üçlemesi (Yeni Bir Umut, İmparator, Jedi’ın Dönüşü) ve serinin sonradan çekilen öncül üçlemesinin üçüncü filmi olan Sith’in İntikamı filmlerinde yer alan Yıldız Savaşları karakteri.

Filmlerde giysinin içindeki hâli David Prowse tarafından canlandırılmış ve James Earl Jones tarafından seslendirilmiştir. Jedi’ın Dönüşü filminde maskesiz hâli oyuncu Sebastian Shaw tarafından canlandırılmıştır. 2005’te çekilen son film olan Sith’in İntikamında ise Hayden Christensen bu rolde yer almıştır.

8. The Joker

8Heath Ledger’ın efsane rolü hakkında söylenecek başka tek bir söz yoktur. Huzur içerisinde uyusun.

PAYLAŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here