Yeni Christopher Nolan Filmi ‘Tenet’ Fragmanı Yayınlandı

1718

John David Washington ve Robert Pattinson’ın başrollerini üstlendiği, Christopher Nolan imzalı Tenet filminden yeni fragman yayınlandı. 

Bu yıl sinemaseverler ile buluşması beklenen en heyecan verici filmler arasında şüphesiz Christopher Nolan‘ın yeni filmi Tenet da yer alıyor.

The Dark Knight, Inception, Interstaller, Dunkirk gibi filmlerin arkasındaki isim olan Nolan, bu sefer karşımıza aksiyon yönü yüksek bir filmle çıkıyor.

Nolan’ın bugüne kadar çektiği en büyük bütçeli filmlerden biri olan Tenet adeta bir sır perdesi ardında çekildiği için film hakkında bilinenler oldukça kısıtlı. Ancak Nolan’ın imzasını taşıması ve bir araya getirdiği oyuncu kadrosu Tenet’ı 2020’nin en heyecan verici filmlerinden biri yapmaya yetiyor.

BlacKkKlansman’daki performansıyla adından övgüyle söz ettiren John David Washington ile başarılı oyuncu Robert Pattinson‘ın başrollerini üstlendiği film için heyecanlı bekleyişimiz sürerken, Warner Bros., filmden yeni bir fragman daha yayınladı.

Nolan’ın 70mm ve IMAX kameralar kullanarak çektiği Tenet ortaya çıktığı ilk dönemde filmin uluslararası bir casusluk hikâyesine odaklanan epik bir aksiyon filmi olacağı açıklandı.

Yeni filmi için 14 yıl sonra farklı bir kurgucu ile çalışacak olan Nolan, aynı zamanda filmin bestelerini de son yıllarda çalıştığı Hans Zimmer yerine Ludwig Göransson‘e emanet ediyor. Göransson, son dönemde Creed, Creed II ve Black Panther gibi filmlerin müziklerine imza atmasıyla tanınıyor.

Koronavirüs salgını vizyon takvimini alt üst etmeden önce filmin 17 Temmuz’da vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak salgın yüzünden filmin bu tarihte vizyona girme olasılığı oldukça düşük. Yayınlanan fragmanda “yakında sinemalarda” ifadesinin kullanılması da bu durumu destekliyor. Yine de Warner Bros. fragman açıklamalarına vizyon tarihini 17 Temmuz olarak belirtmiş. Tenet filminin yayınlanan fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz