2019 Sundance Film Festivali Programı

206

23 Ocak – 2 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Sundance Film Festivali’nin programı açıklandı. Festival bu sene 112 film içeriyor ve bu filmlerin yarısına yakını kadın yönetmenler tarafından yönetiliyor.

Yılın ilk büyük festival etkinliği Sundance Film Festivali yetkilileri, 23 Ocak – 23 Şubat tarihleri ​​arasında Utah’ın Park City kentinde gerçekleşecek olan festivalin programındaki 112 filmi tanıttı.

Her yıl giderek ölçeğini büyüten Sundance, bu yıl seçkisiyle de kapsayıcılık açısından öncü olmaya başladı. Öyle ki, festival direktörü John Cooper’ın açıklamalarına göre festivale toplam 33 ülkeden kabul edilen 112 filmden 45’inin bir veya daha fazla kadın tarafından yönetildiğini, 40’ının beyaz olmayan film yönetmenleri tarafından çekildiğini ve 15’inin LGBTQIA yönetmenlerine ait olduğunu görüyoruz. Bu da Kuzey Amerika’nın önde gelen bağımsız film festivalinin, en az temsil edilen seslerin de dahil edilmesi ve teşvik edilmesi sorumluluğunu üstlenmeye devam ettiğinin en büyük kanıtı.

İşte Sundan Film Festivali 2019 programı…

ABD – Dram Yarışma

  • Before You Know It  (Hannah Pearl Utt)
  • Big Time Adolescence (Jason Orley)
  • Brittany Runs A Marathon (Paul Downs Colaizzo)
  • Clemency (Chinonye Chukwu)
  • The Farewell (Lulu Wang)
  • Hala (Minhal Baig)
  • Honey Boy (Alma Har’el)
  • Imaginary Order (Debra Eisenstadt)
  • The Last Black Man in San Francisco (Joe Talbot)
  • Luce (Julius Onah)
  • Ms. Purple (Justin Chon)
  • Native Son (Rashid Johnson)
  • Share (Pippa Bianco)
  • The Sound of Silence (Michael Tyburski)
  • Them That Follow (Britt Poulton, Dan Madison Savage)
  • To The Stars (Martha Stephens)

ABD – Belgesel Yarışma

  • Always in Season (Jacqueline Olive)
  • American Factory (Steven Bognar, Julia Reichert)
  • Apollo 11 (Todd Douglas Miller)
  • Bedlam (Kenneth Paul Rosenberg)
  • David Crosby: Remember My Name (A.J. Eaton)
  • Hail Satan (Penny Lane)
  • Jawline (Liza Mandelup)
  • Knock Down the House (Rachel Lears)
  • Midnight Family (Luke Lorentzen)
  • Mike Wallace Is Here (Avi Belkin)
  • Moonlight Sonata: Deafness in Three Movements (Irene Taylor Brodsky)
  • One Child Nation (Nanfu Wang, Jialing Zhang)
  • Pahokee (Ivete Lucas, Patrick Bresnan)
  • Tigerland (Ross Kauffman)
  • Untitled Amazing Johnathan Documentary (Ben Berman)
  • Where’s My Roy Cohn? (Matt Tyrnauer)

Dünya Sineması – Dram Yarışma

  • Dirty God (Sacha Polak)
  • Divine Love ( Gabriel Mascaro)
  • Dolce Fine Giornata (Jacek Borcuch)
  • Judy & Punch (Mirrah Foulkes)
  • Koko-di Koko-da (Johannes Nyholm)
  • The Last Tree (Shola Amoo)
  • Monos (Alejandro Landes)
  • Queen of Hearts (May el-Toukhy)
  • The Sharks (Lucía Garibaldi)
  • The Souvenir (Joanna Hogg)
  • This Is Not Berlin (Hari Sama)
  • We Are Little Zombies (Makoto Nagahisa)

Dünya Sineması – Belgesel Yarışma

  • Advocate (Rachel Leah Jones, Philippe Bellaïche)
  • Cold Case Hammarskjold (Mads Brügger)
  • The Disappearance of My Mother (Beniamino Barrese)
  • Gaza (Garry Keane, Andrew McConnell)
  • Honeyland (Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska)
  • Lapü (Juan Pablo Polanco, César Alejandro Jaimes)
  • The Magic Life of V (Tonislav Hristov)
  • Midnight Traveler (Hassan Fazili)
  • Sea of Shadows (Richard Ladkani)
  • Shooting the Mafia (Kim Longinotto)
  • Stieg Larsson – The Man Who Played With Fire (Henrik Georgsson)
  • Untitled Brazil Documentary (Petra Costa)
NEXT
  • Adam (Rhys Ernst)
  • The Death of Dick Long (Daniel Scheinert)
  • Give Me Liberty (Kirill Mikhanovsky)
  • The Infiltrators (Alex Rivera, Cristina Ibarra)
  • Light From Light (Paul Harrill)
  • Paradise Hills (Alice Waddington)
  • Premature (Rashaad Ernesto Green)
  • Selah and the Spades (Tayarisha Poe)
  • Sister Aimee (Samantha Buck, Marie Schlingmann)
  • The Wolf Hour (Alistair Banks Griffin)

Prömiyerler

  • After The Wedding (Bart Freundlich)
  • Animals (Sophie Hyde)
  • Blinded by the Light (Gurinder Chadha)
  • The Boy Who Harnessed the Wind (Chiwetel Ejiofor)
  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (Joe Berlinger)
  • I Am Mother (Grant Sputore)
  • Late Night (Nisha Ganatra)
  • The Mustang (Laure de Clermont-Tonnerre)
  • Official Secrets (Gavin Hood)
  • Photograph (Ritesh Batra)
  • Relive (Jacob Estes)
  • The Report (Scott Z. Burns)
  • Sonja – The White Swan (Anne Sewitsky)
  • The Sunlit Night (David Wnendt)
  • The Tomorrow Man (Noble Jones)
  • Top End Wedding (Wayne Blair)
  • Troupe Zero (Bert & Bertie)
  • Velvet Buzzsaw (Dan Gilroy)

Belgesel Prömiyerleri

  • Ask Dr. Ruth (Ryan White)
  • Halston (Frédéric Tcheng)
  • Love, Antosha (Garret Price)
  • Marianne & Leonard: Words of Love (Nick Broomfield)
  • Merata: How Mum Decolonised The Screen (Heperi MIta)
  • Miles Davis: Birth of the Cool (Stanley Nelson)
  • Raise Hell: The Life & Times of Molly Ivins (Janice Engel)
  • The Great Hack (Karim Amer, Jehane Noujaim)
  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley (Alex Gibney)
  • Toni Morrison: The Pieces I Am (Timothy Greenfield-Sanders)
  • Untouchable (Ursula Macfarlane)
  • Words from a Bear (Jeffrey Palmer)

Midnight

  • Greener Grass (Jocelyn DeBoer, Dawn Luebbe)
  • Little Monsters (Abe Forsythe)
  • Memory – The Origins of Alien (Alexandre O. Philippe)
  • Mope (Lucas Heyne)
  • Sweetheart (JD Dillard)
  • The Hole in the Ground (Lee Cronin)
  • The Lodge (Veronika Franz, Severin Fiala)

Spotlight

  • Anthropocene: The Human Epoch (Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky)
  • Birds of Passage (Cristina Gallego, Ciro Guerra)
  • Maiden (Alex Holmes)
  • The Biggest Little Farm (John Chester)
  • The Mountain (Rick Alverson)
  • The Nightingale (Jennifer Kent)

Çocuk

  • Abe (Fernando Grostein Andrade)
  • The Elephant Queen (Victoria Stone, Mark Deeble)
  • The Witch Hunters (Rasko Miljkovic)

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here