ABD Box Office Zirvesinde Kahramanların Savaşı Var!

301

ABD box office’te bu hafta Mowgli’nin egemenliği sona erdi, yerini iç savaşa bıraktı!

Bu hafta box office listesinin galibi Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı oldu. Demir Adam’la Kaptan Amerika’yı karşı karşıya getiren Russo Kardeşler yapımı ilk haftasonunda 181,7 milyon dolar ile başarılı bir açılış yaptı. Listenin 2. filmi ise bu hafta itibariyle zirveyi kaybeden fantastik masal uyarlaması Orman Çocuğu oldu. Kurtlar tarafından büyütülen küçük Mowgli’nin kendi kökenini arayışı vizyondaki 4. haftasonunda 21,8 milyon dolar ile gişede rakiplerine fark attı. Listenin 3. sırasını da vizyondaki 2. haftasını kutlayan Özel Bir Gün aldı. Hollywood’un as yıldızlarını toplayan film 2. haftasında 9 milyon dolar kazandı.

Avcı: Kış Savaşı ise bu hafta ilk 3’e veda ederek 4. sırayı kaptı. 3. haftasında %62.8’lik bir düşüş yaşayan film 3,5 milyon dolar elde etti. Vizyona bomba gibi giren Keanu da listede geçen haftaya göre 2 sıra gerileyerek 5. sırayı almayı başardı. Gangster yavru kedili komedi filmi 2. haftasında 3 milyon dolar elde etti. Listenin bol Hollywood yıldızlı filmi 4. haftasını kutlayan Barbershop: The Next Cut da listenin 6. filmi oldu. Komedi serisinin yeni devam halkası haftasonunda 2,7 milyon dolar elde etti. Geçtiğimiz haftaya oranla 1 sıra gerileyen Zootropolis: Hayvanlar Şehri 7. sırada yer aldı. Film 10. haftasında 2,6 milyon dolar hasılat yaptı.

Listenin geçtiğimiz haftaki yerini koruyarak 8. basamağını alan film ise komedi filmi The Boss oldu. Kadınların komedinin başrolüne yerleştiği yeni devrin mahsülü olan film 5. haftasında 1,7 milyon dolar elde etti. Listenin 9. sırasını ise vizyonun taze yapımlarından Ratchet & Clank aldı. Playstation oyununun beyazperde uyarlaması 2. haftasında %70’lik bir düşüşle 1,4 milyon dolar elde etti. Listenin son  sırasında ise iki fantastik kahramanı bir araya getiren Batman v Superman: Adaletin Şafağı yer buldu. Tüm zamanların en yüksek Süper Kahraman Filmi açılış rekorunu kıran film 7. haftasında box office listesindeki ağırlığını iyice kaybederek 1 milyon dolar elde etti.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz