Altered Carbon Replikleri

2651

İlk bölümü 2 Şubat 2018‘de yayınlanan ve replikleri oldukça beğenilen Altered Carbon dizisinin en beğenilen, en çarpıcı replikleri derledik.

Richard K. Morgan‘ın ödüllü Siberpunk romanından uyarlanan Altered Carbon 300 yıl sonraki bir gelecekte, ölümün artık kalıcı olmadığı bir dünyada geçiyor.

Altered Carbon hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

11Altered Carbon | 2018

“İlk ders, hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Varsayımlarını görmezden gel. Hiçbir şeye güvenme. Gördüklerine, duyduklarına, sana söylenenlere, hatırladığını sandığın şeylere…”

10Altered Carbon | 2018

“Deneyimin verdiği his üzerine çöksün. Sünger gibi içine çek onu. Hiçbir şey bekleme. Ancak o zaman her şeye hazırlıklı olursun.”

9Altered Carbon | 2018

“Bir konudan emin olabilirsin. Ölümden dönmek berbattır. Her seferinde.”

8Altered Carbon | 2018

“– Tanrı izliyor. Günahlarınız için sizi yargılayacak!
+ Epey meşgul olacak desene.”

7Altered Carbon | 2018

“Güç, nüfuz meselesidir Bay Kovacs.”

6Altered Carbon | 2018

“Bedenin, sen değilsin. Deri değiştiren yılan gibi değiştirebilirsin onu. Arkanda bırakıp unutabilirsin.”

5Altered Carbon | 2018

“Arkada bırakılanlar. Arkadaşlarının, âşıklarının, ebeveynlerinin, çocuklarının yabancı bedenlerde dijital sürgünden dönmesini bekleyenler. Yabancıların gözlerine bakıp kaybettikleri kişiden izler arayacaklar.”

4Altered Carbon | 2018

“– 653 başarısız oldu, hâlâ bağırıp duruyorlar.
+ 653 ne?
– Kurbanların geri döndürülüp katillerini teşhis etmesi.
+ Katillerinin tanığı iseler geri dönmeleri fena mı?
– Başpiskoposluk, sadece doğduğun bedene sahipsin, diyor. O ölünce katilini teşhis için bile olsa geri döndürülürsen ruhun cehenneme gidermiş. Sen ne düşünüyorsun?
+ Bence başpiskoposlukta kimse katledilmemiş.”

3Altered Carbon | 2018

“– Alcatraz’a hoş geldiniz. Hapis cezanızı başarıyla tamamladınız. Geldiğiniz bedende olmadığınızı fark etmişsinizdir. Topluma borcunuzu ödediniz ve size elimizdeki mahkûm envanterinden bir beden verildi. Kafanız karışabilir, size garip gelebilir.”

2Altered Carbon | 2018

“Bu bir kortikal bellek. Koruyucu Devlet vatandaşları olarak bir yaşına geldiğimizde hepimize yerleştirilir. İçinde saf insan zihni var. Kodlanmış ve DİN olarak saklanmış. Dijital İnsan Nakli. Bilinciniz her belleğe, her bedene aktarılabilir. Dakikalar içinde Yerleşik Dünyalar’da herhangi bir bedene bağlanabilirsiniz. Beden değiştirilebilir. Ama belleğiniz imha olursa ölürsünüz. Gerçek ölümden geri dönüş yoktur. Yani beyin kökünüze darbe almamaya ve başınızdan enerji silahıyla vurulmamaya bakın.”

1Altered Carbon | 2018

“– Hep pisliğin teki misindir?
+ Her bedende, her seferinde.” 

İnsan bilincinin disklere kaydedilerek istenildiği an herhangi bir vücuda aktarılabildiği ve ölümün artık kalıcı olmadığı bir dünyada geçen dizinin başrollerinde Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda, Renee Elise Goldsberry, Will Yun Lee ve Dichen Lachman rol alıyor. Dizinin senarist ve yapımcı koltuğunda ise Leate Kalogridis bulunuyor.

Altered Carbon hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz