Birleşik Krallık Başbakanı Churchill’in Hayatını Anlatan Film

529

Birleşik Krallık Başbakanı Churchill’in Hayatını Anlatacak Olan ve 1944 Haziran’ına Odaklanan Film: Churchill

Film Churchill’in Normandiya Çıkarması öncesindeki 1 gününü anlatan, zamana karşı bir gerilim olarak dikkat çekiyor.

Başrolü üstlenen Cox’a Churchill’in eşi Celementine olarak başrolde Miranda Richardson eşlik ediyor. Filmin kadrosunda John Slattery, James Purefoy ve Ella Purnell de yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Jonathan Teplitzky otururken, senaryo ise Alex von Tunzelmann’a ait.

Film Konusu

Winston Churchill, 1944 Haziran’ında bir milyon askere yakın müttefik kuvettin gizlice İngiltere’nin güney kıyısında toplandığını öğrenir. Avrupa’yı istila etmeye ve Nazilerin sonunu getirmeye kararlıdırlar. Önlerinde duran tek şey ise Churchill’dir. Churchill, 1915 yılında Gelibolu sahillerinde vermiş olduğu yanlış kararın sonuçlarının tekrarlanmasından korkmaktadır. Yıllarca süren çatışmalarla tükenen ve kuşku ve depresyondan dolayı rahatsız olan Churchill, ülkesinin Blitz’e direnmesine yardımcı olan bir kahramandır. Ancak, savaş planını destekleme gücünü bulmak için soğukkanlı eşi Clementine’in desteğine ihtiyaç duyacaktır…

Film Oyuncuları ve Rolleri

Winston Churchill rolünü Brian Cox, eşi Celementine rolünü Miranda Richardson canlandırıyor. Onlara; General Eisenhower rolüyle John Slattery ve King George VI rolüyle James Purefoy eşlik ediyor.

Vizyon Tarihi

Film, 2 Haziran’da Amerika’da, 16 Haziran’da İngiltere’de vizyona giriyor. Fakat ülkemizde vizyon tarihi henüz belli değil.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz