Dağ ve Börü serilerinin yaratıcısı Alper Çağlar’dan Göktürk üçlemesi geliyor!

3440

Dağ ve Börü serisiyle adından söz ettiren Alper Çağlar, yeni projesi olacak olan Göktürk üçlemesini duyurdu.

“Unutturulamaz bir çağ. Tarihe Türk ismini ilk kez yazdıran destansı bir devletin doğumu ve kahramanlarının öyküsü.

Dostlar şimdiden belirteyim, bu seri benim için aynen DAĞ serisi gibi bir tutku projesi. Kendimi perişan edeceğim, büyük stresler çekeceğim, hayatımın 7- 8 senesini vereceğim bir iş. 2019 olmaz da 2020 olursa vizyon tarihi trip atmak yok bana. Göktürk serisinin kalitesinden asla ödün veremem. Bu filmde omuzlarımızdaki sorumluluğun ekipçe bilincinde olacağız. Kalite ve özen için herkes ufak gecikmelere şimdiden razı olsun. Acele işe Erlik karışır.”

Sinemada son olarak Dağ II ile 2016 yılının en çok izlenen filmine imza atan Alper Çağlar’ın yakın dönemde çektiği Börü dizisinin finali ise 26 Ekim 2018 tarihinden itibaren yeniden sinemaya konuk olacak.Yayınladığı videoda yeni projesinin Göktürk üçlemesi olacağını belirten Çağlar, alanında uzman bir danışman kadrosuyla birlikte Türk tarihi ve mitolojisinden olay, karakter ve motiflerin temel olacağı filmlerin planlanmış vizyon tarihlerini de paylaştı.

Üçlemenin birinci halkası İlk Göktürk’ün 2019, ikinci film Kırk Göktürk’ün 2022 ve serinin finali olan Son Göktürk’ün 2025 yılında gösterime girmesini planladıklarından bahseden yönetmen, projenin detaylı bir prodüksiyon gerektirmesinden ve üçlemeyi aceleye getirmek istemediğin bahsediyor.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz