Dünyanın ilk E-Spor temalı gençlik filmi geliyor: İyi Oyun

581

Türkiye ve dünyada popüler olan e-spor heyecanı, 28 Eylül’de gösterime girecek “İyi Oyun” ile sinemaya yansıyor.

Oyun hem ülkemizde hem dünyada giderek yaygınlaşan bir kavram. Milyonlarca kişinin oynadığı oyunlar, günümüzde önemli bir ekonomi haline geldi. İnsanlar bilgisayar ya da konsollara yatırım yaparken oyunlar ve oyuncular da pop starları gibi ünlüler. e-spor ise oyunların turnuvalarının yapıldığı ve yine dünya çapında milyonlarca oyunseveri bir araya getiren etkinlikler. Ülkemizde de onbinlerce kişinin katılımı ile oyun turnuvaları düzenleniyor. Bunlar arasında en popüler olanı ise League of Legends turnuvaları.

Oyunla ilgili bir teaser da yayınlandı. Teaser’da biraz fantastik öğeler yer alsa da genel olarak bir turnuva öncesinde yaşanan olaylarla karakterler arasındaki ilişki göz önüne seriliyor. İşte İyi Oyun filminin yayınlanan ilk görüntüleri:

Dünyanın en yaygın oyunlarından biri olan ve Türkiye’de de hatırı sayılır bir kitlesi olan League of Legends, bir filmle beyazperdeye geliyor. Genç kuşağın önemli oyuncu isimlerini bir araya getiren İyi Oyun filminde bir League of Legends turnuvası sırasında yaşanan olaylar konu ediliyor. Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Bahar Şahin ve Kerem Bürsin gibi ünlü oyuncuların yer aldığı filmde aynı zamanda ünlü YouTuber Orkun Işıtmak da bir karakteri canlandıracak. Çekimleri devam eden filmin 28 Eylül 2018‘de vizyona girmesi bekleniyor.

Netflix’in ilk orjinal Türkçe içeriği olan Protector’dan tanıdığımız Umut Aral’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu ‘İyi Oyun’ adlı gençlik filmi, bilgisayar oyunu League of Legends’ın Türkiye’deki büyük turnuvasına hazırlanan beş gencin hikayesini anlatacak. Beş genç, turnuvada birinci olmak için heyecan dolu bir mücadeleye girecek. Daha önce benzerine rastlanmamış bir gençlik filmi olan “İyi Oyun”un senaristliğini Börü’den tanıdığımız ve elektronik sporda aktif Emre Sirel üstlenirken, yapımcılar arasında; son eSpor ligi şampiyonu BAUSupermassive’in kurucularından Hakan Baş, Dağ filmleri ve Börü dizisinin yapımcılığını üstlenen Doruk Acar ve Alper Çağlar yer alıyor.

İyi Oyun filminin konusu

Filmin konusuna göz atacak olursak: Cenk liseyi yeni bitirmiş bir çocuktur. Evin yükünü tek başına omuzlayan annesine yardım etmeye çalışan Cenk, yarı zamanlı çalıştığı internet kafede başkaları adına para ile oyun oynar. Fakat bir gün yeni kurulan bir takımın menajeri tarafından keşfedilince kendisini bambaşka bir dünyanın içerisinde bulur. Profesyonel oyun dünyasının içerisinde takım arkadaşları Batu, Naz, JJ, Aslan ve koçları Özer ile birlikte zorlu bir yolculuğa çıkan Cenk turnuvayı kazanmak için çabalar.

İyi Oyun Künye

Yapım Evi: Eludis, Fikiron
Tür: Gençlik/Espor
Yapımcı: Hakan Baş, Alper Çağlar, Doruk Acar, Kerem Bursin
Yönetmen: Umut Aral
Oyuncular: Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Bahar Şahin, Kerem Bürsin, Orkun Işıtmak
Senarist: Emre Sirel
Vizyon tarihi: Sonbahar 2018
Dağıtım: Mars Dağıtım

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz