Ezel Replikleri

1947

Kenan İmirzalioğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay ve Tuncel Kurtiz’in başrollerini paylaştığı Ezel (71 Bölüm) dizisinin en beğenilen repliklerini sizler için derledik.

“Geçmişe takılıp kalmak ne demek çok iyi bilirim. Artık orda olmayanı aramak ne demek cidden çok iyi bilirim…”

“Kaderimiz olan aşka değil, aşkıyla kaderimizi değiştirene içelim!”

“Kader ayırmaz insanları. İnsanları, insanlar ayırır.”

“Bin kere ihanet etseler sana, çaresi yok bin kere gidersin yanlarına.”
(Ramiz)

“Sevdiğini korumak için savaşman yetmezse eğer, en karanlık çare onun sevgisini öldürmektir. Sevdiğini kurtarmak için en kötü ihtimal en son yol ona ihanet etmektir.”

“Merak aşktan daha güçlü birşey.. Bir kere aşık olunca bilirsin aşkın sana ne yapacağını, ama merak öyle değil.. Eğer birini merak edersen o merak seni alır götürür.”

“Ömer iyi çoçuktu ama fena bir kusuru vardı insanlara fazla güveniyordu. Sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. Eğer geri geri dönüp söyleyebilsem söylerdim. Ömer derdim her ihanet sevgi ile başlar.”
(Ezel)

“Benim adım Ezel buraya intikam almaya geldim.”

“Bilir misiniz babalar kızlarına ellerini uzatırsa , kızlar onu cehenneme kadar takip eder.” (Eyşan)

“Sevgi zayıflıktır derdi hep babam belki haklıydı da.. Yeniden başlamak istiyorsan güçlü olman gerek, sevdiklerini unutman gerek.”
(Eyşan)

“Kulak verin sözlerime iyice, herkes öldürebilir sevdiğini kimi bir bakışıyla yapar bunu, kimi dalkavukça sözlerle, korkaklar öpücük ile öldürür, yürekliler kılıç darbeleriyle! Kimi gençken öldürür sevdiğini, kimileri yaşlı iken öldürür; şehvetli ellerle öldürür kimi kimi altından ellerle öldürür; merhametli kişi bıçak kullanır çünkü bıçakla ölen çabuk soğur.”

“Kimi aşk kısadır, kimi uzundur, kimi satar kimi de satın alır; kimi gözyaşı döker öldürürken, kimi kılı kıpırdamadan öldürür; herkes öldürebilir sevdiğini ama herkes öldürdü diye ölmez.”
(Ramiz) (Oscar Wilde)

“Siz herşey yeniden başlamaya cesaret ettiniz mi.. Siz değişmek, bambaşka biri olmak istediniz mi? İnanın ben istedim.”
(Ezel)

“Birini çok sevdiğinizde o sizi çok üzsede onun yanında ağlamak istersiniz, o size korkunç bir şey yapsada onun kollarında teselli bulmak istersiniz.. Birini çok sevdiğinizde size bin kerede yalan söyese yine herkesten çok ona inanmak istersiniz..” (Ezel)

Eyşan: Ömer seni…
Ömer: Şşşt sakın.. Sakın tek bir kelime daha edeyim deme! Sakın tek bir yalan daha söyleme! Niye biliyor musun? Çünkü İnanırım.. Onca şeyden sonra şimdi tek bir cümle et, gözlerime bakıp beni sevdigini söyle.. Gerçek Olmadığını bal gibi bilirim, ama yinede sana inanırım! O yüzden tek bir an bile beni gerçekten sevdiysen.. Sakın !

“Hayatın kuralı bu yeğenim, ne kadar uzağa gidersen git, başladığın yere dönersin sonunda, ne kadar değişirsen değiş, nerede mutlu olduysan, hep oraya çevirirsin kafanı, ne kadar terbiye etsende susturamazsın içindeki canavarı, nereye gidersen git yeğenim şunu unutma; Herkes gün olur evine geri döner…”
(Ramiz)

“Değişmek zordur yeğenim , ama bazen aynı adam olmak daha zordur. Bazen hayat öyle yüklenir ki üstüne durduğun yerde çatır çatır çatlarsın.” (Ramiz)

“Bugün bir köprünün tam ortasında durdum. Aşağıda alevler arkamda melek önümde şeytan. İkisi de aynı soruyu sordu; Kimin tarafındasın; Aşk mı? intikam mı? mahkum mu? cellat mı? Hep ikisinden birini seçmeni isterler. Ama hep üçüncü bir şık vardır o da ateşe atlamak…”

“Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen onu öldürmek zorundasın.” (Eyşan)

“Ben her şeyi olan ama kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir adamım.”
(Ezel)

“Kadere inanan insan tesadüfe inanmaz. Tesadüfe inanan adamsa kaderini kendi elinde tutamaz.”

“Sadakat ya birine doğru koşmaktır, ya birinden kaçmaktır.. Sadakat erdem değildir aslında sevgiden kör olmaktır.. Hep kaçtığın şeye eninde sonunda yakalanmaktır sadakat. Yemin etmeden bir daha düşün.. Çünkü; sadakatle başlayan her şey ihanetle biter.”
(Ramiz)

1 Yorum

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz