Keanu Reeves, Cinema America’ya destek oldu

798

Saldırının ardından Keanu Reeves’den destek geldi.

Geçtiğimiz haftalarda, İtalyan sinema kolektifi olan Cinema America’ya bir gösterimleri sırasında saldırı düzenlenmişti. Fiziksel olarak gerçekleştirilen bu saldırının ardından Keanu Reeves, Francis Ford Coppola, Alfonso Cuaron, Spike Lee ve daha birçok isim, Cinema America’ya destek vermek istediğini belirtti.

Orijinal adı Piccolo America olan İtalyan sinema kolektifi Cinema America, geçtiğimiz haftalarda Roma’da düzenlenen gösterim sırasında saldırıya uğramıştı. Paul Schrader’ın First Reformed filminin gösterimi sırasında gerçekleştirilen saldırının nedeni İtalyan basınında belirtilmişti. İfade edildiği üzere saldırının nedeni, sinema kolektifinin üyelerinin kolektife ait olan ve üzerlerinde “anti-faşist” yazan t-shirtler giymeleriydi. Saldırganlar, kolektif üyelerine t-shirtlerini çıkarmalarını istemişler, ancak çıkarmadıklarında saldırıyı gerçekleştirmişlerdi. Sonradan saldırıyı gerçekleştirenlerin neo-faşist politik parti üyesi olduğu ortaya çıkmıştı. Şimdi ise bu saldırının ardından birçok ünlü isim destek verdiğini açıkladı ve destek mektubuna imza attı. Destek mektubuna imza veren isimler arasında John Wick filmlerinin yıldız oyuncusu Keanu Reeves’in yanı sıra Godfather filmleriyle tanınan usta yönetmen Francis Ford Coppola, Roma filmiyle Oscar ödülüne layık görülen Alfonso Cuaron, BlackKklansman ile Akademi’den ödül alan Spike Lee, Suyun Sesi ile ödül alan yönetmen Guillermo Del Toro, usta oyuncular Willem Dafoe, Jeremy Irons, John Malkovich, Debra Winger, Richard Gere gibi birçok isim bulunuyor.

Ünlü isimlerin imzaladığı destek mektubu İtalyanca olarak yazıldı ve şu ifadeleri içerdi: “Hala birilerinin fikirlerini empoze edebilmek için şiddet uygulayabileceğini düşünmesi kabul edilemez. Sadece sanat ve sinemaya değil tüm dünyaya verilen bir yarayı kabul edemeyiz.” Cinema America’ya düzenlenen saldırı 16 Haziran tarihinde gerçekleşmiş ve İtalya’nın gündemine oturmuştu.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz