Nikolai Leskov’un Ünlü Kitabı Lady Macbeth Sinemaya Uyarlanıyor

125

Nikolai Leskov’un sevilen kitabı Lady Macbeth şimdi de sinema dünyasında kendine yer buluyor.

Nikolai Leskov’un Lady Macbeth of the Mtsensk isimli romanı defalarca kez tiyatro ve sinema hallerine uyarlanmıştı. Her seferinde de büyük yankı uyandıran performansları ve sahnelenmeleri ile meşhur karakterler, bu sefer William Oldroyd yönetmenliğinde vizyonda kendini göstermeye hazırlanıyor. Drama kategorisinde sinema dünyasında yer bulacak film şimdiden büyük yankı uyandırdı diyebiliriz.

Filmin Konusu

19. yüzyılda yaşayan genç bir kız kendisinden çok fazla büyük yaştaki bir adam ile evlendirilmesini konu alan senaryo, Katherine’nın hem evlilik yaşamındaki hem de iç dünyasındaki sorunları gözler önüne serecek. Küçük yaşta evlendirilmesinin zorluğunu her an çekecek olan Katherine, bir çıkış noktası arayacak ve artık gözünü karartmış bir halde davranışlar sergilemeye başlayacak.

Filmin Yönetmeni: William Oldroyd

Filmin Oyuncu Kadrosu ve Rolleri

Florence Pugh (Katherine), Christopher Fairbank (Boris), Cosmo Jarvis (Sebastian), Bill Fellows (Dr. Bourdon), Paul Hilton (Alexander), Naomi Ackie (Anna) ve Rebecca Manley (Mary)

Tür: Dram, Tarihi, Romantik
Vizyon Tarihi: Film İngiltere’de 28 Nisan 2017, ABD’de ise 14 Temmuz 2017’de vizyona girecek. Filmin ülkemizde ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz