Serenay Sarıkaya’dan Fi ve Duru’yla İlgili Bilinmeyenler

722

Fi dizisi finale doğru ilerlerken, dizinin Fi Macerası belgeselinden Serenay Sarıkaya’nın Fi ve Duru’yla ilgili bilinmeyenleri anlattığı ilk bölüm bugün yayınlandı.


Tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek kendi gerçeğine ulaşanların hikayesi Fi’nin yapımını Ay Yapım, yönetmenliğini ise Mert Baykal’ın üstleniyor.

Azra Kohen’in çok-satan Fİ Çİ Pİ üçlemesiden uyarlanarak Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in senaryolaştırdığı ve Türkiye’nin yeni nesil online televizyonu puhutv’de geçen yıl yayına başlayan Fi, Türkiye’de dizi sektörünün dinamiklerini değiştirdi. Özellikleri dizi yapımı ve yayını konusunda yeni bir dönemin öncüsü oldu.

Tüm oyuncular ve yapım ekibiyle yapılan röportajların, kamera arkası görüntülerin yer alacağı Fi Macerası belgeselinde projenin iki yıllık çekim süreci anlatılıyor.

Konusu:
Bir adam bir kadını sever ve dünya değişir. Ama hayatı kökten değiştiren, aşkı değil, aşkına ulaşabilmek için cesaret edebildikleridir. O kişiye duyduğu aşkın acımasızlığında öylesine büyük fırtınalar başlatır ki, sonunda, dokunduğu her şeyi yıkar. Ve bazen.. Hayatın kendini yenilemesi için önce her şeyin yıkılması şarttır. Çok satan Fi – Çi – Pi üçlemesinden Nüket Bıçakçı tarafından senaryolaştırılan, tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek süregelen yaşama karşı dik duranların hikayesi.

Oyuncular:
Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Osman Sonant, Tülay Günal

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz