The Nun, $53,5 milyonla tüm zamanların en iyi ikinci Eylül ayı açılışını gerçekleştirdi

116

The Conjuring markasının yeni filmi olan The Nun, ilk hafta sonunda $53,5 milyon hasılat elde ederek Box Office ABD’ye birinci sıradan giriş yaptı.

The Conjuring filmiyle başlayan ve Annabelle yapımlarıyla daha çok bir korku evrenine evrilen seri, bir başka yan hikâye Dehşetin Yüzü (The Nun) ile genişlemeye devam ediyor. ABD’de gişe beklentilerini aşan film, sadece The Conjuring markasının en iyi açılış yapan filmi olmadı, ayrıca geçen yıl önemli bir başarı elde eden It’in arkasından tüm zamanların en iyi ikinci Eylül açılışı ve R-derecelendirmeli korku filmleri arasında en iyi ikinci açılış gibi payelere de erişmeyi başardı. Film üç günde dünya genelinde ise $131 milyona ulaşmış durumda.

Geride kalan son üç hafta sonunun lideri olan Crazy Rich Asians, vizyondaki dördüncü hafta sonunda $13,6 milyonla listenin ikinci sırasında yer alırken, hafta sonunun bir diğer yeni filmi Jennifer Garner’lı İntikam Meleği (Peppermint) açılışını $13,3 milyonla üçüncü sırada gerçekleştirdi. Beşinci hafta sonunda ilk beşe tutunmaya devam eden Meg: Derinlerdeki Dehşet (The Meg), $6 milyonla dördüncü sırada hafta sonunu kapatırken, Sundance’te prömiyerini yaptıktan sonra yılın öne çıkan yapımlarından olan Kayıp Aranıyor (Searching), $4,5 milyonla beşinci sırada yer alan yapım oldu.

Box Office ABD (07 – 09 Eylül 2018)

Dehşetin Yüzü – $53,5 milyon (~5,2 milyon seyirci)
Crazy Rich Asians – $13,6 milyon (~1,45 milyon seyirci)
İntikam Meleği – $13,3 milyon (~1,25 milyon seyirci)
Meg: Derinlerdeki Dehşet – $6 milyon (~650 bin seyirci)
Kayıp Aranıyor – $4,5 milyon (~480 bin seyirci)

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz