Tolga Karaçelik’in merakla beklenen filmi “Kelebekler”den fragman yayınlandı

261

Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği ve Sundance Film Festivali’nin Dünya Sineması bölümünden Jüri Büyük Ödülü ile dönen Kelebekler’den fragman yayınlandı.

Ocak ayında düzenelenen Sundance’ten önemli bir ödülle dönmeyi başaran Kelebekler’in vizyon tarihi kısa bir süre belli olmuş; filmi merakla bekleyen sinemaseverlerin bekleyişinin çok uzun sürmeyeceği ve filmin 30 Mart’tan itibaren seyirciyle buluşacağı açıklanmıştı.

Gişe Memuru ve Sarmaşık filmleriyle tanıdığımız Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği, Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan ve Tuğçe Altuğ’un başrollerinde yer aldığı film, yıllardır iletişimde olmadıkları babalarının kendilerini çağırmasıyla otuz yıl sonra köylerinde bir araya gelen üç kardeşin hikâyesini ele alıyor.

Yıllar sonra bir araya gelen üç kardeş: Cemal, Suzan ve Kenan… 30 yıl ayrı kaldıktan sonra, yıllardır haber almadıkları babalarından gelen bir telefon üzerine Hasanlar Köyü’ndeki evlerine giderler. Birbirini çok az tanıyan üç kardeş, köye vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler. Cemal, Suzan ve Kenan acayipliklerle dolu bu köyde hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlama fırsatı bulurlar.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz