Tüm Zamanların En Çok İzlenen 10 Türk Filmi

13219

Sinemaseverler tarafından en çok izlenilen 10 Türk filmini sizler için derledik. Son dönemde bu listeye giren en dikkat çekici film 5 milyon seyirciyi geçerek Oscar adayı da olmayı başaran ‘Ayla’ filmi oldu. 2018 başında vizyona giren Cem Yılmaz’ın son filmi ‘Arif v 216’ da ilk 10’a giren filmler arasında.

Gökbakar’ın, Recep İvedik serisi dört filmi ile listede yer alırken Son dönemde bu listeye giren en dikkat çekici film 5 milyon seyirciyi geçerek Oscar adayı da olmayı başaran ‘Ayla’ filmi oldu.

İşte gişe verilerine göre tüm zamanların en iyi, en çok izlenen 10 Türk filmi…

10. Recep İvedik (2008) – 4.301.693 izleyici

Şahan Gökbakar’ın rekorlar kıracak serisinin ilk filmi listede 10. sırada. Recep İvedik serisinin ilk filmi 4.301.693 kişi tarafından izlenirken, 30.172.530,00 TL hasılat yapmayı da başardı

Gösterim Tarihi: 22 Şubat 2008
Yönetmen: Togan Gökbakar
Senaryo: Şahan Gökbakar, Serkan Altuniğne
Yapım: Türkiye 2008
Tür: Komedi
Yapımcı: Faruk Aksoy, Mehmet Ergin Soyarslan, Ayşe Germen

Oyuncular: Hakan Bilgin, Şahan Gökbakar, Fatma Toptaş, Tuluğ Çizgen, Nedim Doğan, Vural Buldu, Hakan Akın, İsmail Hakkı, Volkan Can

Konusu
Şahan Gökbakar’ın Güngörenli bir lumpen proleteryayı başarıyla canlandırdığı bu komedi filmi, Türk sinemasında daha önce pek eşi benzeri görülmemiş düzeyde kaba saba espriler kullandığı gerekçesiyle bir kısım sinema insanları tarafından yoğun eleştiri bombardımanına tutulmuştur. Filmde adamın biri yolda cüzdanını düşürür, başka bir adam tam cüzdanı kapıp kaçacakken Recep İvedik onunla mücadeleye girer. Sonunda, sahibine teslim etmek üzere, evsiz adamın elinden cüzdanı almayı başaran Recep İvedik kafasını çevirdiği anda cüzdan sahibinin çoktan gittiğini farkeder. Akşam evinde televizyon seyreden Recep İvedik, cüzdanın Antalyalı çok önemli bir iş adamına ait olduğunu öğrenince arabasına atlar ve güneye doğru yola koyulur. Yol boyunca birbirinden komik sürprizlerle karşılaşan Recep İvedik en sonunda Antalya’ya varmayı başarır ve cüzdanı turizmci Muhsin Bey’e teslim eder. Tam otelden ayrılacakken çocukluk aşkı Sibel’in bir tur otobüsünden indiğini farkeder. Artık Recep İvedik’in tek bir amacı vardır; kendisini tanımayan, hatta hatırlamayan Sibel’e kendini beğendirmek.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz