Türk Patent Enstitüsü, Pana Film hakkında savcılığa başvurdu

257

15 Ağustos’ta attıkları bir tweet ile Kurtlar Vadisi Darbe isimli filmi çekeceklerini duyuran, ardından isim hakkının darbe girişiminden önce alınmasının ortaya çıkmasıyla kafalarda soru işareti bırakan Pana Film hakkında Türk Patent Enstitüsü’nün savcılığa başvurduğu ve konu ile ilgili soruşturma başlatıldığı öne sürüldü.

Sabah Gazetesi’nden Nazif Karaman’ın haberinde yer alan iddiaya göre, Pana Film adına Ali Çavuşoğlu, 24 Mayıs’ta Türk Patent Enstitüsü’ne başvurarak “Kurtlar Vadisi Darbe” ibaresini markalaştırmak talebinde bulundu. Başvuru incelenirken darbe girişimi yaşanması üzerine TPE başvuruyu reddetti ve savcılığa başvurdu.

Enstitü Başkanı Prof. Habip Asan tarafından savcılığa gönderilen yazıda, “Bilindiği üzere ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı Terör Örgütü tarafından demokratik anayasal düzeni cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırma girişiminde bulunulmuştur. ‘Kurtlar Vadisi Darbe’ ibareli marka başvurusu anılan darbe teşebbüsünden önce gerçekleşmiş olduğundan konunun suç oluşturabileceği şüphesi ile bildirilmesi uygun görülmüştür” deniliyor.

Bu gelişmelerin yanısıra geçtiğimiz günlerde Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz isimli programda, yaklaşık 4 yıl önce yayınlanan, dizinin 159. bölümünde geçen bir mezarlık sahnesi gündeme getirilmiş ve Pana Film’in iddiasına göre kendilerine iftira atılmıştır. İşte Pana Film’in konu ile ilgili yaptıkları kamuoyu duyurusunun yer aldığı tweet;

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz