Beren Saat Netflix’in İkinci Türk Dizisi “Göbeklitepe” Hikayesinde Yer Alacak

7537

Yeni bir dizi projesi için Netflix’le anlaşan Beren Saat’in rol alacağı yapımda Göbeklitepe’nin tarihi üzerine fantastik bir hikayenin işleneceği belirtildi.

Netflix, Türkiye’nin dizi sektörüne Çağatay Ulusoy’un başrolünde oynadığı The Protector: Hakan Muhafız ile iddialı bir giriş yapmıştı. Yine bir Türkiye dizi projesi yapacağını duyuran Netflix, Instagram hesabından yaptığı ”Netflix’in güçlü kadınları arasına hoş geldin Beren Saat” paylaşımı yaparak ünlü oyuncuyla anlaştığını duyurmuştu.

İlk gelen bilgilere göre dizinin Göbeklitepe‘nin tarihsel önemini anlatacak fantastik bir hikayeyi konu alacağı söyleniyor.

Hakan: Muhafız’ı çeken O3 Medya’nın yapacağı dizinin senaryosunu Nuran Evren Şit’in yazacağı projenin özellikle Göbeklitepe‘nin tanıtımını etkileyebileceğini ve fantastik dizi severlerin epey ilgisini çekeceğini düşünülüyor.

Dünya tarihinin yeniden şekillenmesine sebep olacak, dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’nin de tanıtımı olarak düşünüldüğünde güzel bir proje olacağını kestirmek mümkün.

Beren Saat’in başrolde olacağı dizide rol olacak diğer isimler ise henüz açıklanmadı.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz