İzlenmesi Gereken 24 Netflix Dizisi

910668

Altered Carbon, Narcos, Stranger Things ve La Casa de Papel gibi orijinal dizilerden Black Mirror, Sherlock, Breaking Bad, Black Mirror, The 100 ve daha fazlası gibi TV favorilerine kadar, şu anda Netflix’te yayınlanan tüm zamanların en iyi dizilerine bu listeden ulaşabilirsiniz.

Şu anda izleyebileceğiniz dizilere mutlaka göz atın… kim bilir? Bir sonraki favori diziniz burada olabilir.

Dizilerin çoğunluğunu Türkçe dublaj seçeneğiyle de izleyebiliyorsunuz.

Netflix’in en beğenilen, en çok izlenen ve konuşulan dizileri hakkında bilmeniz gereken her şey fragmanlarıyla birlikte bu listede…

23. Lucifer
IMDb: 7.2

Cehennemin lordu olan Lucifer Motningstar, cehennemden sıkılarak burayı terk etmeye karar vermiştir. Cehennem lordu Los Angeles’a yerleşerek deli dolu bir hayat sürmeye başlamıştır. Yanında getirdiği şeytanlardan biri olan Maze ile birlikte bir bar işleten Lucifer, bu konuda gittikçe yükselmektedir. Dünyada beklemediği şekilde aşkı bulan Lucifer’ın sevdiği kadın yanında öldürülmüştür. Büyük bir pop yıldızı yaptığı kadının öldürülmesine tanık olan Lucifer artık intikam istemektedir.

Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışan Chloe Decker ile tanışan Lucifer için olaylar daha da değişik bir hal almaya başlamıştır. Normal şartlarda cazibesinden tüm kadınların etkilendiği Lucifer ne yaparsa yapsın Chloe üzerinde herhangi bir etkiye sahip olmaz. Onu daha yakından tanımak isteyen Lucifer gücünü kullanarak Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışmaya başlayan Lucifer için artık yeni bir dönem başlayacaktır. Yeteneklerine tüm dedektiflerin şaşırdığı Lucifer, davaları çözme konusunda kilit roller üstlenir. Bu arada da diğer dünyada yer alan kardeşi Amenadiel onu tekrar cehenneme döndürmek için çabalamaya başlamıştır. Tüm bu olaylar, sempatik şeytan Lucifer’in bastırdığı duyguların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanlarda, karakter Lux isimli bir barı işletiyor.

Lucifer dizisinde Lucifer Morningstar rolünde Thomas Paul Ellis’i görmekteyiz. İngiliz oyuncu aksanı ve sempatik yapısıyla rolünün hakkını vermektedir. 1979 doğumlu oyuncu bu rol için adeta biçilmiş kaftandır. Daha önce Rush, Gothica, Once Upon A Time, Merlin, Miranda gibi yapımlarda rol alan ünlü sanatçı birçok yapımda da kısa süreli roller almıştır.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz