Netflix’in İlk Türk Orijinal Dizisinin Çekimleri İstanbul’da Başladı

3970

Netflix, Türkiye yapımı ilk orijinal dizisinin çekimlerine başladı. Başlıca rollerinde Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Mehmet Kurtuluş ve Hazar Ergüçlü gibi ünlü isimlere yer veren dizinin çekimlerine bugün İstanbul’da başlandı.

İsmi henüz belli olmayan on bölümlük dizi, Binnur Karaevli tarafından hayata geçiriliyor ve fantastik bir süper kahraman hikayesini işliyor. Dizinin yapımcılığını, Netflix adına, O3 Medya’nın kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor.

Türk süper kahraman dizisi, kendisine verilen gizli bir görev sonucu İstanbul’u korumak için harekete geçen Hakan’ın maceralarını ele alacak. İstanbul’da yaşayan sıradan bir genç olan Hakan(Çağatay Ulusoy), şehrin, tarihten gelen gizemli ölümsüzlerin tehdidi altında olduğunu öğrenir. Bu andan itibaren onları durdurmaktan başka çaresi yoktur. Hakan gönülsüzce harekete geçer.

Önümüzdeki aylarda Netflix platformunda yayınlanacak olan dizinin başkarakteri Hakan rolünde Çağatay Ulusoy‘u izleyeceğiz. Hakan’ın imrendiği iş adamı Faysal rolünde Okan Yalabık; Faysal’ın şirketlerinde yönetici olarak çalışan ve Hakan’ın ilgi duyduğu Leyla rolünde Ayça Ayşin Turan, Hakan’ın sırdaşı Zeynep rolünde ise Hazar Ergüçlü yer alırken Mehmet Kurtuluş, Faysal’ın sağ kolu Mazhar olarak ekranda olacak.

Dizinin kamera arkasında genç yönetmen Can Evrenol ve ödüllü görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki bulunuyor. Görsel efektlerini Gradient Effect‘in üstleneceği dizinin prodüksiyon tasarımını Deniz Göktürk üstleniyor.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz