Samuel L. Jackson’lı “Shaft”tan Yeni Fragman!

Samuel L. Jackson, Jessie Usher ve Richard Roundtree’nin başrolünde yer aldığı aksiyon komedi türündeki devam filmi Shaft’tan yeni bir fragman yayınlandı. Fragman Netflix üzerinden paylaşıldı ve gösterime sunulacağı tarih belirtildi.

Devam filmi Shaft’ın konusu ise şöyle: En yakın arkadaşını öldürenleri ortaya çıkarabilmek için babasından yardım alan ve onunla zorlu bir mücadeleye girişen genç bir adamın hikayesini konu ediyor. John Shaft Jr. (JJ), MIT diplomalı bir siber güvenlik uzmanıdır. Genç adamın en yakın arkadaşı öldürülmüştür ve bu ölüm onun için büyük bir yıkım olur. Ne yapıp edip arkadaşının ölümüne neden olanlar ortaya çıkarmalıdır. O her ne kadar bu işte uzman olsa da arkadaşını katillerini bulabilmek için sadece babasının verebileceği bir eğitime ihtiyacı vardır. JJ’in çocukluğunda ortalarda olmayan John Shaft, oğlunun zor zamanında yanında olup Harlem’in bataklıklarında ona yardımcı olmaya karar verir. Bu süreçte JJ’in FBI rozeti ve babasının kendiyle özdeşleşmiş ceketi çatışsa da onlar ne olursa olsun bir ailedir. Üstelik Shaft’ın bu konuyla ilgili çözmesi gereken hem kişisel hem de profesyonel bir meselesi vardır.

Shaft serisinin başlangıcı Richard Roundtree’nin başrolünde yer aldığı 1971 yapımı filmle gerçekleştirilmişti. John Shaft’ın ardından nesil yeğen John Shaft ile devam etmişti. Şimdi ise üçüncü nesle Jessie T. Usher’ın canlandırdığı JJ Shaft karakteriyle geçiş yapıyoruz. Shaft serisinin üçüncü filminin oyuncu kadrosunda ailenin asıl üyelerini oluşturan Asi Gençlik, Hızlı Yarışçı gibi filmleriyle tanıdığımız Richard Roundtree; Ucuz Roman, The Hateful Eight, Jackie Brown ve Avengers gibi filmlerden tanıdığımız Samuel L. Jackson ve 2016 yapımı Independence Day: Resurgence filminden tanıdığımız Jessie T. Usher’ın yanı sıra Regina Hall, Luna Lauren Velez, Alexandra Shipp, Avan Jogia ve Method Man gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğuna ise Tim Story oturuyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Amerika’daki izleyicileriyle buluşan aksiyon komedi türündeki Shaft filminin ülkemizde Netflix aracılığıyla gösterime sunulması bekleniyor. Shaft, 28 Haziran tarihinde izleyicilerinin karşısına çıkacak.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here