Şubat Ayında Vizyona Girecek Yerli Filmler

3333

Şubat ayında 10 yerli film izleyiciyle buluşacak.

10Cebimdeki Yabancı (2 Şubat 2018)


Yönetmen koltuğunda Serra Yılmaz’ın oturduğu Cebimdeki Yabancı, yemek için bir araya gelen yedi yakın arkadaşın, başlattıkları bir oyun sonrası ortaya çıkan sırlarla aslında birbirilerine ne kadar yabancı olduklarını keşfetmelerini konu ediniyor. Ferzan Özpetek’in yapımcıları arasında bulunduğu filmin oyuncu kadrosunda; Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak, Şebnem Bozoklu ve Şükrü Özyıldız gibi isimler yer alıyor.

9Cin Çeşmesi (2 Şubat 2018)


Kadrosunda Mustafa Kaya, İlayda Özdoğa, Yaşar Aydınlıoğlu ve Ece Baykal gibi isimlerin yer aldığı; Tuncer Gürbüz’ün yönettiği Cin Çeşmesi, Raziye ve Kanber adlı iki kardeşin yaşadıkları sonrası lanetlenen köyün hikâyesini anlatıyor.

8Kayhan (09 Şubat 2018)


Şahan Gökbakar’ın başrolünde yer aldığı Kayhan, eline geçen yıllıktan lise arkadaşlarının aslında kendisinden nefret ettiğini öğrenen Kayhan’ın intikam alma çabasını anlatıyor. Şahan Gökbakar ve Togan Gökbakar’ın senaryosunu beraber kaleme aldığı filmin yönetmenliğini ise Recep İvedik serisinde olduğu gibi Togan Gökbakar üstleniyor.

7Güzel Adam Süreyya (09 Şubat 2018)


Gökçe Kaan Demirkıran’ın yönettiği Güzel Adam Süreyya; Fikret Orman, Metin Tekin, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar, Ricardo Querasma gibi birçok önemli futbol insanının tanıklıklarıyla Beşiktaş’ın simge isimlerinden birine dönüşen emektar malzemeci Süreyya Soner’in hikâyesini anlatıyor.

6Hadi Be Oğlum (16 Şubat 2018)


Bora Egemen’in yönetmenliğini üstlendiği Hadi Be Oğlum, hayatını oğlu Efe’ye adayan balıkçı Ali’nin hikâyesini ele alıyor. Ali’nin bu hayatta tek tutunduğu dal oğlu Efe olsa da, Efe diğer çocuklardan farklıdır. İletişim sorunu olan Efe, gülüp oynayan, duyduklarına tepki verebilen bir çocuk değildir. Oğluyla bağ kurmaya çalıştıkça daha da yalnız hisseden Ali’nin en büyük isteği ise, oğlunun onu anladığını bilmektir. Babasının, annesinin ve sevdiği kadının anılarının yükünü de içinde taşıyan acılı babanın oğluna duyduğu sevgi, ikisinin de hayatını şekillendireceği filmde Ali’ye başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ hayat verirken bir diğer başrol olarak kendisine Büşra Develi eşlik ediyor.

5Sofra Sırları (16 Şubat 2018)


Ümit Ünal’ın yazıp yönettiği ve başrolünde Demet Evgar’ın yer aldığı Sofra Sırları, dışarıdan bakıldığında hayatını sadece evine ve kocasına adamış bir ev hanımı olarak görünen fakat aynı zamanda bir seri katil olan Neslihan’ın hikâyesini mizahi yönden konu ediniyor.

4Kapıdaki Sır (16 Şubat 2018)


Mehmet Ali Zaim’in yönettiği Kapıdaki Sır, oğlunun elinden alınmasına sebep olan bir lanetin tutsak ettiği bir kadının hikâyesini anlatıyor. Filmin kadrosunda Şiar Zaim, Natali Kayova ve Melek Orhanoğlu yer alıyor.

3Alem-i Cin (23 Şubat 2018)


Özgür Bakar’ın yönetmenliğini üstlendiği Alem-i Cin, 25. yaş gününden sonra görmeye başladığı kabusların izini süren Yeliz’in hikâyesini ele alıyor.

2Kırlangıçlar Susamışsa (23 Şubat 2018)


Muhammet Çakıral’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Kırlangıçlar Susamışsa, köylerinde kurulacak HES’lere karşı doğayı koruma mücadelesi veren Doğu Karadenizli bir köy halkının gerçek hikâyesini anlatmaktadır.

1Görevimiz Tatil (23 Şubat 2018)


Murat Şeker’in bir aile komedisi olan yeni filmi Görevimiz Tatil, yıllardır tatile gitmemiş bir ailenin Ege’de bir köye doğru yola çıkışlarını ve bu yolculukta yaşadıkları birbirinden eğlenceli olayları konu ediniyor. Görevimiz Tatil’de, bu eğlenceli ailenin hayattan bıkmış ve farklılık isteyen annesine sevilen oyuncu Demet Akbağ hayat verirken, cimriliğiyle ün salmış babasını ise Zafer Algözcanlandırıyor. Ali Tanrıverdi ve Murat Şeker’in senaryosunu birlikte kaleme aldığı filmin kadrosunda Sarp Akkaya, Filiz Ahmet ve Yılmaz Gruda gibi isimler yer alıyor.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz