Tarihi Romantik Film: The Promise

213

Terry George’un yönetip senaryosunu Robin Swicord ile kaleme aldığı film, Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarında geçiyor.

Terry George’un yönetip senaryosunu Hotel Rwanda, “Babam İçin” gibi unutulmaz filmlerin yazarlarından Robin Swicord ile kaleme aldığı film, Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarında geçiyor. The Promise, Paris’teki tanınmış bir Amerikan gazeteci, güzel ve kültürlü Ana ile başarılı bir tıp öğrencisi olan Mickael arasındaki bir aşk üçgenini izliyor.

Film Konusu

Osmanlı İmparatorluğu’nun son günlerinde geçen The Promise, Paris’teki tanınmış bir Amerikan gazeteci, güzel ve kültürlü Ana ile başarılı bir tıp öğrencisi olan Michael arasındaki bir aşk üçgenini izliyor. Film 1900’lü yıllarda Türkler ile Ermeniler arasında geçen ve halen tartışılan tarihi olaylara da yer veriyor.

Film Oyuncuları ve Rolleri

Oscar ödüllü aktör Christian Bale filmde Paris’te ün salmış Amerikalı gazeteci Chris Myers’ı canlandırırken, Oscar Isaac ise başarılı bir tıp öğrencisi Mikael’i canlandırıyor. Ana rolünü ise Charlotte Le Bon canlandırıyor.

Vizyon Tarihi

The Promise, Amerika’da 21 Nisan’da vizyona girecek. Ülkemizde ne zaman gösterime gireceği ise henüz belli değil.

Fragman

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz