Arif V 216’nın Okuma Provası Gerçekleşirildi

324

Türkiye’de İlk Defa Bir Filmin Okuma Provası

Davetliler Önünde Yapıldı

Yılın en merakla beklenen filmi Arif V 216’nın okuma provası, Türkiye’de ilk kez yaşanan bir deneyimle özel davetlilerin katıldığı organizasyonla gerçekleşti. İş ve cemiyet dünyasından pek çok ismin konuk olduğu gecede, oyuncular ilk kez kendi karakterleriyle sahnedeydi.

Cem Yılmaz ve Ozan Güven’in başrolü paylaştığı, Kıvanç Baruönü’nün yönetmenliğini üstlendiği Arif V 216 filminin okuma provaları, Türkiye’de ilk kez uygulanan ve davetlilere eşsiz bir deneyim sunan organizasyonla gerçekleştirildi. Rutin bir çalışma olarak her film çekimi öncesinde, film ekiplerinin kendi aralarında yaptığı okuma provası, davetlilerin izlediği bir şova dönüştü. Provayı izleyenler arasında; Barış Arduç, Bennu Yıldırımlar, İzzet Özilhan, Janset, Pervin Ersoy, Tolga Alişoğlu gibi isimler vardı.

Çok özel 200 konukla gerçekleştirilen okuma provası, Ataşehir’de kısa bir süre önce kapılarını açan DasDas’ta düzenlendi. Filmin oyuncu kadrosundan Cem Yılmaz ve Ozan Güven’in yanı sıra filmin oyuncuları Can Yılmaz, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Seda Bakan, Özge Özberk, Çağlar Çorumlu, Ahu Yağtu, Mert Fırat, Şükrü Özyıldız, Sercan Badur, Zeynep Kankonde, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Beyti Engin, Erkan Üçüncü, Kamil Güler, Muhittin Korkmaz, Maria Anastasiava, Zeynep Sümer hazır bulundu.

Uluslararası örneklerini aratmayacak şekilde büyük bir titizlikle hazırlanan okuma provasının gerçekleştirildiği salona cep telefonu ve benzeri kayıt cihazları alınmadı. Davetliler salon girişinde, cep telefonlarını ve dijital cihazlarını bırakarak, şov sonrasında teslim aldılar.

Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazıp, başrolde oynadığı 8. filmi olan ArifV216’nın yönetmenliğini G.O.R.A filminde de yardımcı yönetmen olan Kıvanç Baruönü üstleniyor. CMYLMZ Fikir Sanat ve Muzaffer Yıldırım/NULOOK yapımcılığında hayata geçecek film, Ocak 2018 tarihinde vizyona girecek. Haziran ayında çekimlerine başlanacak olan filmin müziklerini ise İskender Paydaş yapacak.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz