Sezonunu Bitirmeden Bırakamayacağınız Netflix Dizileri

613

Netflix bildiğiniz üzere tüm dünya da internet üzerinden film, dizi yayını yapan bir kuruluş ve yakın zamanda da Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. Başlar başlamaz adından sıkça söz ettiren Netflix, şimdiler de hemen hemen her yabancı dizi hayranının gönlünde taht kurmayı başardı.

Netflix’in birbirinden güzel 11 dizisini sizler için bir araya getirdik, keyifli okumalar ve iyi seyirler.

The Crown

theCrownThe Crown dizisinde 1947 yılında savaştan yeni çıkan İngiltere’de, Buckingam Sarayı’nda yaşanan olaylar konu ediniliyor. Son dönemlerin en etkili simaları arasında yer alan Kraliçe II. Elizabeth’in yaşadığı olaylar çarpıcı bir şekilde ekranlara gelecek. Sarayda yaşanan entrikalar, aşklar ve İngiltere’nin siyasi hayatına yön veren olaylar izleyicilere aktarılacak.

Daredevil

daredevilHikaye New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde geçiyor. Matt Murdock 9 yaşında radyoaktif bir kaza geçirir ve gözlerine radyoaktif bir madde dökülür. Geçirdiği kaza görme duyusunu kaybetmesine neden olur. Ancak hala etrafındaki her şeyin şeklini ve yerini rahatça tespit edebilmektedir. Başına gelen bu kaza diğer 4 duyusunun daha hassas ve güçlü olmasına neden olmuştur. Matt’in eski boksör olan babası, oğlunun başına gelen bu kazadan dolayı kendini suçlamaktadır. Bu sebepten işini bırakır ve kendini yeniden boksa verir. Yaptığı bir dövüş esnasında, kendine söyleneni yapmadığı için öldürülür. Artık Matt’in baş düşmanı, babasının ölümüne sebep olan Kingpin’dir.

Hemlock Grove

hemlockGroveGodfrey tesislerinde bulunan parçalanmış bir kız bedeniyle başlayan cinayetler dizisi, Pennsylvania’nın steel kasabasında çıkan canavar hikayelerini yeniden gündeme getirir. Eski çelik fabrikasının sahiplerinin bu alanda biyolojik deneyler yaptığı bir tesisinin olduğu inancı bulunmaktadır. Cinayetin baş şüphelisi bir çingene çocuk gibi gösterilse de, yerel halk bir kurt adam tarafından yapıldığına inanmaya başlar. Cesette bulunan izler vahşi bir şey tarafından öldürüldüğünü göstermektedir. Ancak bunu yapabilecek bir hayvan türü bulunmadığı için cinayetin olağan üstü bir canlı tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği ihtimali artar. Cinayetin araştırılmaya başlamasıyla Hemlock Grove’un gizemi ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Iron Fist

ironFistDanny Rand henüz küçük yaşlardayken ailesiyle birlikte bir seyahate çıkar. Rand ailesini taşıyan uçak arızalanır ve irtifa kaybetmeye başlar. Uçak Tibet’in dondurucu soğuğunda çakılır. Küçük Danny hayatta kalabilmiştir, ancak bunu tek başına başarmamıştır. Tibet’te bir grup budist rahip Danny’ye yardım edecek ve onun hayatını kurtaracaktır.

Danny uzun bir süre K’un Lun adındaki bir bölgede eğitim alır. Dövüş sanatlarını öğrenir. Kungfu, wushu ve tai chi üzerine uzmanlaşır. Budist felsefesi ve meditasyonunun derinliklerine iner. Çok özel bir yeteneğin sahibi olur. Hazır olduğunu düşündüğü anda, seneler boyunca uzak kaldığı şehrine geri döner. Aile mirası olan şirketleri Meachum’ların kontrolüne geçmiştir. Şirket binasına girer ve kendisinin Danny Rand olduğunu belirtir. Kimse ona inanmaz. Çünkü Rand ailesi 15 yıl önce uçak kazasında ölmüştür. En azından herkes bu gerçeğe inanmak istemiştir.

Danny’nin asıl amacı şehrindeki yozlaşmaya ve suçlulara karşı savaşmaktır. Bu yolda büyük zorluklarla karşılaşacak, fakat Colleen Wing’ten gelen yardım sayesinde zorlukların üstesinden gelmek için bir şans elde edecektir.

Jessica Jones

jessicaJonesJessica Jones, Hell’s Kitchen şehrinde özel dedektiflik yaparak geçimini sağlamaktadır. Geçmişinde yaşadığı kötü olaylar nedeniyle hayata karşı bomboş hisseder, hissizliğine alkol bağımlılığı ile anlam katar. Hayatını mahveden Kilgrave’ye karşı nefret duymaktadır, bu nefretin kaynağı ise korkudur. Çünkü Kilgrave insanların zihnini kontrol edebilen bir sosyopattır. Jessica’ya hiç istemediği şeyler yaptırmış ve onun bir cinayet işlemesine yol açmıştır.

Jessica Jones bir gün Kilgrave’in şehre geri döndüğünü öğrenir ve bu durumdan dolayı dehşete düşer. Kendisine ulaşmaya çalıştığı fark eder ve kendince önlemler almaya çalışır. Ancak ne yaparsa yapsın Kilgrave ona ulaşacaktır. Bu sırada işi sırasında tanıştığı Luke Cage ile yakınlaşır. Cage ile olan yakınlaşması ve Kilgrave’in ortaya çıkmasıyla birçok soru işareti ortadan kalkmaya başlayacaktır.

Narcos

p11993086_b_h10_abTamamen gerçek bir hikayeden uyarlanalarak hazırlanmıştır. Fakir bir ailede ve fakir bir ülkede doğduğunuzu hayal edin, bu arada 28 yaşındasınız ve sayamayacağınız kadar çok paranız var. Pablo Emilio Escobar Gaviria dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçılarından birinin hayatını anlatmaktadır. Hiçbir şeyi yokken yaptığı yasa dışı işler ile servetini katlamış olan Pablo’nun peşine düşen dedektif Steve Murphy ile yaşayacakları maceraları ekrana getiriyor. Ancak atladıkları tek nokta, hayat ikisinin beklediğinden daha karmaşık olması.

Luke Cage

lukeCageÇizgi romanı ve Dizi hakkında hiç bilgisi olmayanlar için konudan biraz bahsedecek olursak; Carl Lukas adındaki başrol karakterimiz bir yanlış anlama sonucunda hapishaneye düşmüştür. Eskiden polis olan bu karakterimiz hapishanede birçok işkenceye maruz kalır ve kafes dövüşüne mahkum bırakılır. Baş kaldırı yaparak kendisine kötü davranan gardiyanları şikayet etmek isteyen Carl’a temiz bir meydan dayağı atarlar. Oldukça kötü bir şekilde yaralanan Carl önceden denenmiş hızlı iyileştirme makinesine sokulur. Ancak ona işkence eden gardiyanlardan biri olayın farkına varır ve buna karşı gelmek ister. Makineye müdahale etmeye çalışan gardiyan hiç yapılmaması gereken şeyi yapar. Fakat Carl buradan canlı olarak çıkacaktır.

Stranger Things

strangerThingsArkadaş canlısı, hayatında her şeyi düzgün olan bir çocuk aniden ortadan kaybolur. Bu gizemli kayboluşun ardından ailesi ve yerel polis çocuğu aramaya başlar ancak ellerinde hiçbir şey yoktur, ta ki gizemli bir başka kız ortaya çıkana kadar. Yıllar önce kaybolan başka bir çocuk yeniden ortaya çıkar. Will’in bir şeyden saklandığını söylemesi olayları daha karmaşık bir hale getirir.

The OA

theOADizi, 7 yıldır ortalıkta görünmeyen ve kayıp olduğu düşünülen Prairie Johnson (Brit Marling) isimli kadının gizemli hikayesini anlatıyor. Kaybolduğu zaman görme özürlü olan Prairie, görme yeteneğini kazanmış olarak geri döner. Bu durum farklı tepkilere yol açar. Bir kısım bunu mucize olarak değerlendirirken, bazıları tarafından tehlikeli olarak görülür. FBI tarafından sorgulansa da, O ailesi de dahil herkesten yaşadıklarını bir sır olarak saklar.

Sense8

Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan bir grup insan bir anda telepatik bir güç ile bağlantıya geçerler ve bu insanların dünyanın sistemini bozan kişiler olduğu düşünen bir grup katilde peşlerine düşerek onları öldürmek ister. Telepati ile birbirleri arasında iletişim kuran insanların tek amacı hayatta kalmaktır ve birbirlerinden başka güvenebilecekleri insanlar yoktur.

Talihsiz Serüvenler Dizisi

unfortunateEventsAilesini gizemli bir yangında kaybeden 3 Baudelaire çocuğunun hayatı değişecektir. Üç kardeş artık tek başına kalmışken başlarına gelecek sıkıntılardan habersiz ailenin gizemini çözmeye çalışırlar. Ancak ailenin uzun bir geçmişe dayanan bazı karanlık sırlarını ortaya çıkartırlar. Ortaya çıkan sırlar çocuklara cevap bulmalarına yardımcı olmak yerine daha büyük sorunlarla yüzleşmelerine neden olacaktır.

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz